FORUM | Grasz, czy nie grasz?-rozrywka Grudzień 15 2018 01:33:58  
Serwis
zawadzkie.dbv.pl Forum

zawadzkie.dbv.pl Regulamin
zawadzkie.dbv.pl Ogłoszenia
zawadzkie.dbv.pl Szukaj
zawadzkie.dbv.pl Co piszczy w trawie
zawadzkie.dbv.pl Księga Gości.
zawadzkie.dbv.pl Kontakt
Czytelnia
zawadzkie.dbv.pl Ewangelia na dziś
zawadzkie.dbv.pl Pismo Święte ^zewn.^
zawadzkie.dbv.pl Tekst Manny
zawadzkie.dbv.pl Modlitwa Leona XIII do św. Michała Archanioła
zawadzkie.dbv.pl Modlitwy dla dzieci i przy posiłkach
zawadzkie.dbv.pl Wyznanie wiary
zawadzkie.dbv.pl (Pozdrowienie Anielskie) Zdrowaś Maryjo
zawadzkie.dbv.pl Dziesięć przykazań i Przykazanie miłości
zawadzkie.dbv.pl Wierzę w Boga (Skład Apostolski)
zawadzkie.dbv.pl *Modlitwy różne
zawadzkie.dbv.pl *Modlitwy na trudne dni

zawadzkie.dbv.pl Po kliknięciu tutaj ściągniesz Biblię na androida.
zawadzkie.dbv.pl Po kliknięciu tutaj 5 minut z Bogiem
zawadzkie.dbv.plPo kliknięciu tutaj **
zawadzkie.dbv.pl Interaktywny różaniec
Parafie
zawadzkie.dbv.pl Strona katolickich parafii w Zawadzkiem
zawadzkie.dbv.pl 1. Parafia pw. Świętej Rodziny
zawadzkie.dbv.pl Parafia NSPJ
zawadzkie.dbv.pl Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Żędowicach
>>Ogłoszenia Parafialne Żędowice.
zawadzkie.dbv.pl Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Bartłomieja w Kielczy
>>Ogłoszenia parafialne Kielcza.
oraz
zawadzkie.dbv.pl 2. Parafia pw. Świętej Rodziny
Instytucje dla ludzi
zawadzkie.dbv.pl DPS Zawadzkie
zawadzkie.dbv.pl Forum DPS,u
zawadzkie.dbv.pl Forum Osób Niepełnosprawnych
zawadzkie.dbv.pl Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Zawadzkiem
O Zawadzkiem
zawadzkie.dbv.pl Położenie geograficzne
zawadzkie.dbv.pl Historia Zawadzkiego
zawadzkie.dbv.pl Zarys dziejów miejscowości
Polecane strony
zawadzkie.dbv.pl Google
zawadzkie.dbv.pl Wikipedia
zawadzkie.dbv.pl Zawadzkie.pl
zawadzkie.dbv.pl Forum.zawadzkie.pl
zawadzkie.dbv.pl StrzelecOpolski.pl
zawadzkie.dbv.pl Komunikacja lokalna
zawadzkie.dbv.pl Rozkład jazdy PKS
zawadzkie.dbv.pl Rozkład jazdy PKP
zawadzkie.dbv.pl 'Napromieniowani' Strona i forum osób niepełnosprawnych
zawadzkie.dbv.pl Lista ważnych stron
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 44
Najnowszy Użytkownik: MathewTeela
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO UPRAWNIONE DO OTRZYMYWANIA 1%
Co nowego w gminie Łatwiejszy 1% (rozlicz się drogą elektroniczną - e-Deklaracje)
Podatnikom będzie łatwiej odpisać 1% za rok 2011. Ministerstwo Finansów wprowadziło zmiany w formularzach PIT

Na stronie Ministerstwa Finansów, pod adresem: Ministerstwa Finansów RP dostępne są już wzory formularzy PIT do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2010. W zakresie odliczeń 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego formularze te zawierają istotną zmianę w porównaniu z dotychczas stosowanymi.

W rozliczeniu za rok 2011 podatnik nie będzie podawał nazwy organizacji pożytku publicznego - nie ma takiej rubryki - a jedynie numer KRS organizacji, na rzecz której chce przekazać 1% należnego podatku.

Jest to z pewnością ułatwienie, gdyż nazwy organizacji są czasem długie i skomplikowane, a zdarzały się przypadki, w których z powodu błędnie wpisanej przez podatnika nazwy OPP urzędy skarbowe nie przekazywały 1%.

ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO UPRAWNIONE DO OTRZYMYWANIA 1% według zawadzkie.pl czytaj więcej

Zobacz jak przekazać 1% podatku za 2011 rok
"Habemus papam"Franciszek
religia
Dokładnie o 19:06 nad Kaplicą Sykstyńską w Watykanie pojawił się biały dym. Oznacza to, że w drugim dniu od rozpoczęcia konklawe wybrano nowego papieża.
Po ponad godzinie pojawił się, pomodlił się za Benedykta XVI, udzielił błogosławieństwa, oraz odpustu zupełnego i na koniec zaprosił wszystkich do spotkanie w dniu jutrzejszym.
Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio został wybrany nowym papieżem. Kardynał Bergoglio przyjął imię Franciszek.

"Bracia i siostry, dobry wieczór" - takie były pierwsze słowa nowego papieża. Franciszek ma 76 lat, był do tej pory arcybiskupem Buenos Aires. Wezwał wiernych do modlitwy za emerytowanego papieża Benedykta XVI.

"Zanim udzielę wam błogosławieństwa, pomódlcie się za mnie"

"Zaczynamy tę drogę Kościoła w Rzymie, biskup i lud razem, drogę braterstwa, miłości, zaufania między nami"

"Módlmy się za siebie nawzajem, za cały świat, aby było wielkie braterstwo. Niech ta droga Kościoła będzie owocna dla ewangelizacji

28.02.2013 od 20:00 nie mamy papierza..
Nowości - Dziękuję i dobranoc - tymi słowami Benedykt XVI pożegnał się z wiernymi i swoim pontyfikatem. O godz. 20 formalnie przestał być papieżem i rozpoczął - jak sam powiedział - "ostatni etap swojego ziemskiego pielgrzymowania". Pierścień Rybaka, który Benedykt XVI odciskał na każdym dokumencie, został zniszczony, a drzwi prowadzące do papieskiego apartamentu zapieczętowane. Otworzy je dopiero nowy biskup Rzymu.
ABDYKACJA BENEDYKTA XVI - co nas teraz czeka..
Nowości Autorem jednej z najbardziej znanych przepowiedni jest Nostradamus. Mowa jest w niej o "ostatnim papieżu o oliwnej skórze". Może to oznaczać - nie tylko najprostszą opcję czarnoskórego następcy, wszak głową Kościoła Katolickiego jest teraz biały człowiek. Dociekliwi odkryli natomiast, że imię obecnego papieża nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. A gdyby tego było mało, w herbie Josepha Ratzingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka. ............

wypowiedz się na forum
Koniec świata 21.12.1012 ?
religia Łk 17,20-25

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „tam”. Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was». Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie».

Łk 17,26-37

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich. Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi. W owym dniu kto będzie na dachu, a jego rzeczy w mieszkaniu, niech nie schodzi, by je zabrać; a kto na polu, niech również nie wraca do siebie. Przypomnijcie sobie żonę Lota. Kto będzie się starał zachować swoje życie, straci je; a kto je straci, zachowa je. Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona». Pytali Go: «Gdzie, Panie?» On im odpowiedział: «Gdzie jest padlina, tam zgromadzą się i sępy».

Nikt nie wie kiedy, należy być cały czas przygotowanym bo może nastąpić właśnie teraz. a poprzedzą go znaki na ziemi i niebie. co dzieje się coraz badziej widoczne.
Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi
Co nowego w gminie Szanowni Państwo
Mieszkańcy Gminy Zawadzkie


Znowelizowana ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na gminy obowiązek utworzenia nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Nowy system wchodzi w życie 1 lipca 2013 roku i nakłada na gminy władztwo nad odpadami komunalnymi wytworzonymi na ich terenie.

czytaj więcej...
”Budowa zespołu elektrowni wiatrowych Wielowieś wraz z zewnętrzną infrastrukturą przyłączeniową”
Co nowego w gminie ”Budowa zespołu elektrowni wiatrowych Wielowieś wraz z zewnętrzną infrastrukturą przyłączeniową”

Na podstawie art. 33 ust. 1, w związku z art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach zawiadamia, że
w związku z toczącym się postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.:”Budowa zespołu elektrowni wiatrowych Wielowieś wraz z zewnętrzną infrastrukturą przyłączeniową” prowadzonym na wniosek Pana Krzysztofa Mielniczuka pełnomocnika Energii Wiatrowej Strzelce Sp. z o.o., wpłynęły wyjaśnienia do raportu stanowiące odpowiedź na uwagi i wnioski złożone w trakcie konsultacji społecznych. Wobec powyższego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach podaje do publicznej wiadomości, że w dniach od 4 października 2012 r. do 24 października 2012 r. każdy może zapoznać się z raportem oraz innymi dokumentami zebranymi w przedmiotowej sprawie. Dokumenty znajdują się do wglądu w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, ul. Dąbrowskiego 22, pok. 401, w godzinach 8:00 do 15:00.
w tym samym terminie można zgłaszać uwagi dotyczące przedmiotowego wniosku, w formie zgodnej z ww. usta na adres:
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
40-032 Katowice, ul. Dąbrowskiego 22


Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska
w Katowicach

mgr Bernard Błaszczyk
Nie ma na świecie takich skarbów, które niebios bramy otwieraja.
Ewangelia Jezus powiedział do faryzeuszów: 'Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: 'Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu'. Lecz Abraham odrzekł: 'Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać'. Tamten rzekł: 'Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki';. Lecz Abraham odparł: 'Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają'. 'Nie, ojcze Abrahamie, odrzekł tamten, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą'. Odpowiedział mu: 'Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą'.
Kościół chce opodatkować Polaków
Nowości Zyska kilkaset milionów złotych rocznie.

Rząd i Episkopat oddzielnie pracują nad nowym systemem finansowania Kościoła. Zlikwidowany lub głęboko zreformowany ma być Fundusz Kościelny. Kościół godzi się na to, ale w zamian za 1 procent podatku od Polaków. Dzięki temu rozwiązaniu zyska setki milionów złotych rocznie.

czytaj dalej...

źródło:hotmoney.pl Piątek, 20.01.2012
Bóg jako sposób na życie w 2012 roku
religia J 1,1-18
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła....

..
Jezu cichy i serca pokornego , uczyń serca nasze według serca Twego!
..

zapraszam do komentowania
U nas też szukają gazu łupkowego
Co nowego w gminie Amerykański koncern Lane Resources również na Opolszczyźnie zbada pokłady gazu łupkowego. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

Z map opracowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny wynika, że złoża gazu łukowego, mogą znajdować się m.in. w gminie Zawadzkie...

..- Jeżeli znajdą coś u nas, to może będziemy bogaci - śmieje się Jan Czanguleit, sołtys Kielczy. - A poważnie mówiąc, to przydałoby się, żeby do gminy wszedł taki konkretny inwestor. Zawsze to nowe miejsca pracy.
...
Czytaj więcej ˇ

________________________________
Gaz łupkowy w Polsce. Zagraniczne koncerny wietrzą wielki interesżródło-nto.pl oraz strefabiznesu.nto.pl

dodano 2011/2012
Aktualne mapy klik koncesji na poszukiwanie,.. surowców.
Strona 1 z 2 1 2 >
.
Copyright © 2006 by Redaktor 2014
stat4u stat4u
Witryna www.zawadzkie.dbv.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Słowo na dziś - OPP 1%

OPP zawadzkie.dbv.pl przekaż 1%
Sprawdź, komu możesz oddać 1%

Kalendarium


System SMS-owego Powiadamiania Mieszkańców gminy Zawadzkie
zawadzkie.dbv.pl
>Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego(tel.), oraz Zasady postępowania na wypadek różnych zagrożeń<

>Informacje o interwencjach PSP, OSP w gminie i okolicy<
Mapa Pogody

-Szczegółowa pogoda w Zawadzkiem

-Pogoda w całym kraju

-Ostrzeżenia pogodowe

-
Stan wód - Zlewnia Górnej Odry -Pomiar, Krupski młyn

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Administrator
13/06/2018 23:28
Chwała ojcu i synowi i duchowi świętemu...

Administrator
13/06/2018 23:28
www.zawadzkie.dbv.pl

Administrator
13/06/2018 23:24
Nie daj się zaskoczyć niebezpiecznym sytuacjom OSTRZEGATOR apka https://play.google.com/s
tore/apps/details?id=com.
bigajwcislo.ostrzegator


Administrator
13/06/2018 23:22
*** 5 minut z Bogiem *** https://play.google.com/s
tore/apps/details?id=pl.p
rzewodnikkatolicki.fivemi
nutes


Modyfikacja strony by Redaktor ©2018
Copyright © 2006 by Redaktor 2018


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl